خرید و فروش ملک و مستغلات در امارات

امارات متحده عربی به ویژه شهر دبی یکی از مهمترین و مناسب ترین گزینه‌ها برای سرمایه گذاری در مستغلات مانند خانه و آپارتمان است که با توجه به بازگشت سرمایه بالا و سریع ، سیاست‌های مناسب دولت امارات و رشد روزافزون ساخت و سازها در آن، همیشه مورد توجه سرمایه داران داخلی و خارجی است.

با خرید خانه در دبی می‌توانید اقدام به انتقال سرمایه خود به شهری امن نمایید و به سود قابل توجهی با فعالیت و کار در این شهر دست یابید و علاوه‌بر تجربه امنیت اجتماعی کم‌نظیر و استفاده از امکانات تفریحی و رفاهی فوق‌العاده محیا شده در امارات به ارزش افزوده و رشد سرمایه خود کمک کنید.

صرافی دبی
صرافی دبی

اقامت امارات متحده عربی با خرید ملک و مستغلات

برای خریداران ملک و مستغلات در دبی ویزای 2 ساله صادر می گردد.
در صورتی که ملک خریداری شده ارزش بیش از یک میلیون درهم باشد، اقامت دو ساله دریافت می کند و این اقامت به صورت پیوسته تمدید خواهد شد، همچنین برای مجموعه ملک های با ارزش بیش از 5 میلیون درهم اقامت 5 ساله و بیش از 10 میلیون درهم اقامت 10 ساله صادر می گردد.
و با این اقامت اجازه کار و فعالیت در دبی را خواهید داشت. ضمنا برای متقاضیان خرید ملک در دبی اقامت موقت 6 ماهه صادر می گردد. با این ویزا اجازه کار و فعالیت اقتصادی در دبی نخواهید داشت.

نحوه خرید ملک و مستغلات در دبی

 • بازدید و انتخاب ملک
 • تنظیم قرارداد MOU (قولنامه)
  که شامل مبلغ ملک، تاریخ تحویل و نحوه پرداخت و دیگر موارد می باشد، در این مرحله معمولا یک چک به مبلغ 10 درصد معامله جهت بیعانه به خریدار فروشنده می شود تا در صورت انصراف به عنوان خسارت به فروشنده پرداخت گردد. در صورتی که خریدار موفق به دریافت دسته چک بانکی نشده باشد، مبلغ به صورت امانت به مشاور املاک پرداخت شده و چک از طرف مشاور املاک به فروشنده تحویل می شود.
 • دریافت کد رهگیری NOC
  جهت پیگیری از اینکه ملک مذکور در حال معامله با شخص دیگری نباشد.
 • استعلام کد رهگیری از دفترخانه اسناد رسمی
  جهت استعلام به همراه قولنامه و مدارک هویتی و کد رهگیری به یکی از دفاتر اسناد رسمی مراجعه می کنید، معمولا اعلام نتیجه استعلام دو هفته زمان می برد.
 • پرداخت عوارض نوسازی و پسماند به شهرداری منطقه
 • دریافت حساب دارایی از اداره مالیات
  پرداخت مالیات به عهده فروشنده می باشد.
 • انتقال سند به خریدار
  مدارک مورد نیاز جهت انتقال سند مستغلات : گواهی عدم بدهی ملک، مشخصات فروشنده و خریدار، کپی پاسپورت خریدار و فروشنده، گواهی عدم اعتراض به انتقال سند. ضمنا تا روز انتقال سند هیچ پرداختی به فروشنده نخواهید داشت و پرداخت در روز انتقال سند در سازمان املاک دبی (DLD) صورت می گیرید.
 • هزینه های انتقال سند ملک در دبی
  1- هزینه استعلام ملک و مستغلات : 2000 الی 5000 درهم
  2- هزینه انتقال ملک : 4% ارزش ملک (50% فروشنده و 50% خریدار)
  3- کمیسیون آژانس : 2% ارزش ملک (50% فروشنده و 50% خریدار)
  4- هزینه دفاتر انتقال سند : 2000 الی 4000 درهم